Güzellik

Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem Vazelin

Cilt bakımı önerileri arasında vazelin var. Besleyici özelliği ile bilinen vazelinin kullanım alanları farklı olabilir.

Peki, nasıl? Cilt bakımı önerileri arasında yer alan vazelin, farklı şekillerde kullanılır. Dudaklarda, tırnak bakımında ya da cildinizde kullanabilirsiniz. Elbette cildinizin ihtiyaç durumu bu noktada son derece önemli olacaktır. Cildinizi iyileştirmek, cildinizin kuruluğunu gidermek açısından tercih ederek kullanabilirsiniz.

  • Dudak Koruyucu Olarak Vazelin Kullanmak

Dudak koruyucu olarak vazelin kullanımı en sık önerilenler arasında. Vazelinin yapısı son derece yağlıdır. Dudaklarınızı kaplar ve korur. Bu sayede rüzgardan ya da farklı bir şeyden zarar görmez. Direkt olarak besleyici etkisi ile dudaklarınızı güçlendirir.

  • Nasır Tedavisi

Cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinen vazelin için, nasır tedavisinde kullanımının avantajlı olduğunu görüyoruz. Nasır tedavisi için kullanımının olması demek, aslında cilt rahatsızlıkları için de faydalı olduğunu gösteriyor. Taş gibi sert olan bölgenin dahi vazelin ile yumuşaması söz konusu. Sık sık kuruma ya da çatlamanın olduğu ayaklar için vazelin akla gelen uygulamalar arasında. Bunu değerlendirmeniz halinde, siz de kullanımı sağlayarak çözebilirsiniz.

  • Tırnak Bakımı İçin Vazelin Kullanmak

Tırnaklarınızın daha bakımlı olmasını sağlayacak bir önerimiz vazelin olur. Vazelin ile tırnak bakımı yapmak, tırnaklarınızın güçlenmesinin yanı sıra, tırnak etinin de yumuşaması demektir. Tırnaklarınız hem canlı hem de bakımlı gözükür. Bunu göz önünde bulundurup tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

  • Makyaj Temizleyici Olarak Vazelin

Maskara ve likit gibi kuruduğunda sert etki yaratan makyaj malzemelerinin derinlemesine temizlenmesi, vazelin ile olur. Vazelinin kullanım alanlarından birinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz direkt olarak temizleme için pamuk yardımı ile bu bölgelere uygulama yapabilirsiniz. Çözümünü de en iyi şekilde sağlamış olacaksınız.

  • Highlighter

Cildinizi aydınlatma amaçlı kullanacağınız bir üründür. Nasıl mı? Aydınlatıcı etkisinin maksimuma oranda görülmesi, direkt olarak yağlı yapısı sayesinde oluyor. Bunun için de önerimiz mutlaka canlı bir cilt görünümü için vazelin kullanmanız. Dilerseniz doğal yapısı sayesinde, siz de doğal bir şekilde parlak bir cilt yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu