Teknoloji

Akıllı Saat İle Hayat Çok Kolay

Akıllı Saat İle Hayat Çok Kolay

 

Akıllı saat ile günümüzü telefona bakarak geçirmeyiz. Giyilebilir teknoloji olan akıllı saatler, bir nevi akıllı telefonlarımızın kumandası konumundadır. Akıllı saat ile hayat çok kolay çünkü telefonla gerçekleştirilen bütün işlemleri akıllı saat ile gerçekleştirebiliyoruz. Bu aletler içerisinde bir işlemci ve bilgisayar devresi bulundurur. Mesajlarımıza ve resimlerimize akıllı saatlerimiz ile ulaşabiliriz. Akıllı saatler ile sosyal ağlara girebilir, fotoğraf çekebilir, ses kaydedebilir, hesap makinesinde işlem yapabilir ve mesaj yazabiliriz. Kısaca telefonda yapılan bütün işlemleri bluetooth ile eşlediğimiz akıllı saatler ile yapabiliriz. Akıllı saatler ile adımlarınızı kontrol altına alıp egzersizinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Nabız ölçmek amacı ile de kullanabilirsiniz.

Akıllı Saat Markaları Nelerdir?

Apple, Samsung, Sony, LG, Google ve Motorola gibi markaların piyasada birçok modelde akıllı saati mevcuttur. Akıllı saat markaları olarak üç dev şirketten bahsedebiliriz. Bunlar; Apple, Samsung ve Sony’dir. Akıllı saatin sürekli geliştiğini düşünmek gerçekten müthiş bir olaydır. İnanılmaz derecede güzel özelliklere sahip bu akıllı saatlerin öncüleri olarak, Apple Watch, Samsung Gear Ve Sony Smartwatch modellerini sayabiliriz.

Akıllı Saat Fiyatı Nedir?

Fiyatları sabit olmamakla beraber, marka ve model akıllı saat fiyatlarını etkiler. Piyasadaki akıllı saat fiyatı ortalama olarak 100 – 2.000 TL arasında değişkenlik gösterir. En pahalı akıllı saati Apple Watch çekerken, Samsung Gear 900 TL,  çok tutulan Sony Smartwatch 400 TL’dir.  Uygun fiyatlı akıllı saat almak isteyenlere Quadro ve Victor markalarını önerebilirim. Bu markaların fiyatları 100 TL civarındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu