Moda

2021 Yazının Gözlük Trendi

Yaz aylarının en önemli ürünlerinden biri olan güneş gözlük modellerinde 2021 yazının gözlük trendi çok fazla merak konusu olmaktadır.

2021 yazının gözlük trendi pek çok kişinin ilgi odağı olurken en şık modelleri ile herkes çok daha keyifli zamanlar geçirecektir. Geçtiğimiz yılların modası olan küçük gözlükler yavaş yavaş geride kalırken yeni sezon trenlerinde büyük gözlükler şıklıkları ile göz kamaştırıyor. Moda dünyasını etkisi altına alan oversize akımı gözlük modellerinin daha büyük olduğu ve tasarımların görücüye çıkmaktadır.

Büyük Yuvarlak Gözlükler

Büyük yuvarlak gözlükler gözeleri güneşten korurken yüz şekline de yumuşak bir etki ortaya çıkarmaktadır. Keskin yüz hatlarına sahip olanların kesinlikle ilgi odağı olacaktır. Üst köprülü ve tel çerçeveli yarı aviator tasarıma sahip olan bu tarz modeller bu stilde ön plana çıkanlar arasında yer almaktadır.

Aviator Gözlükler

Havacı gözlükleri olarak bilinen aviator gözlükler yeni sezonun en doğru seçimleri arasında yer almaktadır. Unisex tasarıma sahip olan bu gözlük modelleri taşıdığı karşı konulmaz maceracı ruhla tam olarak zamansız bir model olmaktadır. Metal çerçeveli büyük modelleri ile çizgisini korumaktadır. Damla camları ve süslü gümüş sapları ile daha fenimen bir havaya sahip olmaktadır.

Büyük Kare Gözlükler

Hem şekli hem de ince detayları ile cezbedici etkiye sahip olan büyük kare gözlükler yeni yılda da oldukça dikkat çekmektedir. Büyük ilgi gören bu tarz gözlükler influencerların tercihi olarak hızlı bir yükselişte olmaktadır. Bu modellerin tasarımlarında ince metal çerçeveler ve mavi- yeşil gibi renkli camlar ile pek ok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır.

Uzun İnce Gözlükler

İnce olmayan uzun çerçeveler hala sevilen trendler arasında yer alan uzun ince gözlükler özel tasarımları ile çok fazla popüler olmaktadır. Tasarımlarda siyah kalın, keskin çerçeveler ve ince oval camlar ile konstrast meydana getirirken çok daha kullanışlı hale gelmektedir.

Oval Gözlükler

Oval ve üçgen seçenekleri ile öne çıkan oval gözlük modellerine mor tonlamasıyla Retro bir cazibe katmıştır. Açık kahverengi plastik çerçeve ve mavi reflektif camları ile çok fazla dikkat çekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu