Yaşam

Buzdolabı Kokusu Nasıl Engellenir?

Farklı yiyeceklerin aynı şekilde dolap içerisinde bulunması nedeniyle buzdolabı kokusu özellikle dolaplarda yaşanan problemler arasında yer almaktadır.

Yiyeceklerin açık şekilde konulması veya uzun süre saklanan yiyeceklerin bozulması gibi pek çok farklı nedenden dolayı özellikle buzdolabında oluşan kokunun engellenebilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir. Kullanılacak olan yöntemler özellikle buzdolabı kokusu nasıl engellenir? Sorusunun cevabının alınması sağlamaktadır.

Buzdolabı Kokusunu Giderecek Yöntemler

İlk olarak kokuyu emecek malzemeler ile yapılacak olan uygulamalar buzdolabı içerisindeki kokunun hapsedilmesini sağlamaktadır. Ağır kokudan kurtulmak ve dolabın kokusunun giderilmesini sağlamak için tercihte bileceğiniz yöntemler arasında şunlar yer almaktadır;

  • Geniş bir kap içerisine yerleştirilecek olan kabartma tozu dolabın içerisine yerleştirilerek belli bir süre beklendikten sonra kokunun hapsedilmesi sağlanabilir. Kabartma tozu özellikle koku emici özelliği sayesinde buzdolabı içerisindeki kötü koku üzerinde etkili olmaktadır.
  • Yulaf bir kap içerisine yerleştirilerek dolap içerisine yerleştirilebilir. Geniş yüzeyli kap içerisine yerleştirilecek olan yulaf buzdolabında bekletilmesi durumunda koku emici özelliği sayesinde kokunun hapsedilmesini sağlamaktadır.
  • Çekilmiş kahvenin birkaç farklı kap içerisine yerleştirilmesi ve buzdolabının farklı bölgelerine konulması durumunda buzdolabı kokusunu engellemek amacıyla kullanılabilir.
  • Gazete kağıtları da aynı şekilde koku emici özelliğine sahiptir. Bu nedenle bolca gazete kağıdının buruşturularak dolabın belli yerlerine yerleştirilmesi kokunun geçmesini sağlamaktadır.

Buzdolabında oluşan kokudan rahatsız olmayan yoktur. Bu nedenle özellikle farklı nedenlerden dolayı oluşacak olan buzdolabı korkusunun giderilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir. Kısa süre içerisinde etkisini gösterebilecek olan yöntemler bulunduğu gibi aynı zamanda uzun süre beklenmesine neden olan yöntemler bulunmaktadır. Doğru şekilde uygulama yapılması istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları her durumda farklı yöntemler uygulayarak dolabın içerisinde oluşan kötü kokunun engellenmesini sağlayabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu